سمنان ( ایرانیان فردا ) – همزمان با چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده، ساختمان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان به نام شهید جهاد علمی و هسته ای محسن فخری زاده نامگذاری شد.

سمنان ( ایرانیان فردا ) – همزمان با چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده، ساختمان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان به نام شهید جهاد علمی و هسته ای محسن فخری زاده نامگذاری شد.
عرب پور مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان در مراسمی که به این مناسبت برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه و همچنین سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا و معرفی ایشان به عنوان الگوهایی سازنده برای نوجوانان را از فعالیت های مهم تشکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان عنوان کرد.
وی به بیاناتی از جلسه دانشجویان با مقام معظم رهبری در مرداد ماه سال ۱۳۹۰ اشاره کرد که فرموده بودند: «در قضیه‌ ترورهای(دانشمندان هسته‌ای)، من عقیده‌ام این است که بچه‌های تشکل های دانشجویی در این قضیه کوتاه آمدند؛ یعنی کم‌عملی نشان دادند. باید این قضیه را بزرگ می کردید. البته نه اینکه بزرگ کنید – چون خودش بزرگ است – همان جور که هست، منعکس می کردید. ما حتّی ندیدیم تشکل های ما پوستر این شهدا را هم چاپ کنند، منتشر کنند، پخش کنند، یادمان اینها را نگه دارند. نه، این موضوع اصلاً نباید فراموش شود؛ این کار کوچکی نیست»
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان افزود: این بیانات نقشه راهی برای دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز می باشد، یعنی نباید اجازه داد تا خون شهدای عزیز هسته ای به فراموشی سپرده شده و جنبش دانش آموزی با تمام قدرت ادامه دهنده راه این شهدا خواهد بود.
عرب پور با اشاره به اقدامات اتحادیه در شهادت محسن فخری زاده عنوان داشت: با اعلام خبر شهادت شهید محسن فخری زاده، قرارگاه جنبش دانش آموزی استان سمنان در دو بخش خواهران و برادران تشکیل جلسه داد تا با اقداماتی جریان ساز و تبیینی موضوع اینگونه ترورها را برای دانش آموزان شفاف نماید.
وی با بیان اینکه اولین قدم دانش آموزان استان سمنان، تنظیم بیانیه و درخواست شناسایی عاملان و مجازات ایشان و برخورد سخت با آمران این جنایت بود، خاطرنشان کرد: پس از آن اعضای قرارگاه جنبش دانش آموزی استان با تنظیم نامه ای از اعضای شورای شهر ۴ شهرستان بزرگ استان، نامگذاری خیابانی به نام این شهید بزرگوار را درخواست کردند.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان، از دیگر اقدامات اعضای جنبش دانش آموزی استان را تشکیل گروه علمی شهید فخری زاده جهت ارائه خدمات علمی درسی به دانش آموزان محروم استان در راستای طرح مواسات و همدلی دانست و اظهار کرد: با حضور دانش آموزان جهادی اتحادیه، آماده ارائه خدمات مطلوب به دانش آموزان نیازمند استان هستیم.
عرب پور، اظهار امیدواری کرد: با حضور دانش آموزان پر تلاش و انقلابی در جای جای کشور عزیزمان پرچم شهدای هسته ای به خصوص شهید فخری زاده عزیز هیچگاه بر زمین نمانده و نقشه دشمنان کوردل که با ترور در راستای تضعیف فعالیت های علمی انقلاب اسلامی می باشند، با شکست مواجه خواهد شد.