سید حسن خمینی در پیامی نوروز را تبریک گفتپیام تبریک نوروزی سید حسن خمینی

سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال تأکید کرد: اول اینکه از گذشته درس بگیریم اما در گذشته باقی نمانیم و دو اینکه به آینده بیاندیشیم، تصمیم بگیریم، عزم داشته باشیم و اراده کنیم که بتوانیم ان شاء الله روزها و حوادث خوبی را پیش رو داشته باشیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال حرم مطهر امام خمینی(س) با تبریک عید سعید نوروز و اعیاد مبارکه شعبانیه، گفت: مناسبت‌ها، اعیاد و همه نشست‌هایی که دوستان دور هم دارند، یک ویژگی و خاصیت بزرگ را باید با خودش داشته باشد. شاید یکی از فلسفه‌های اینکه در روایات ما ترغیب شده به اینکه مردم دور هم بنشینند و روزهایی که عید است با هم بگذرانند، این باشد که در این روز به آنچه بر آنها رفته فکر کنند و برای آنچه پیش روی آنها است، برنامه ریزی کنند.
یادگار امام یادآور شد: یک سال سرشار از خوبی‌ها، بدی‌ها، عبادات، اشتباهات، توفیق‌ها و ضعف‌ها بر همه ما گذشته است. این لحظات و البته هر لحظه با خودمان و بین دوستان به این فکر کنیم که چه اتفاقاتی بر ما رقم زده شد که می‌توانست بهتر از آن باشد؛ چه الطافی خدای سبحان به ما عطا کرد که مستحق آن نبودیم بلکه خداوند به لطف و کرامت خودش ما را مستوجب آن کرد.
وی افزود: چه خطراتی می‌توانست ما را در بر بگیرد و ما از آنها جستیم، بدون اینکه خودمان بدانیم. همین بیماری منحوسی که ان شاء الله به پایان آن نزدیک می شویم، چه قدر میان دوستان ما و آشنایان افراد را از میان ما برد؟ می‌توانست گریبان ما را هم بگیرد و خداوند به کرامت خودش به ما حیات بخشید و به لطف خودش ما را مستوجب ادامه حیات دانست.
سید حسن خمینی اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ با همه فراز و فرودهایش گذشت و نشانه ای است از اینکه بقیه روزهای عمر هم می گذرد. خوب یا بد، هر آنچه پیش روی ما است خواهد گذشت؛ «ای خوش آن نغمه که مردم بسپارند به یاد». ای خوش آنکه این ایام را که پشت سر می‌گذاریم، روزهایی باشد که به آنها افتخار کنیم. اول اینکه از گذشته درس بگیریم اما در گذشته باقی نمانیم و دو اینکه به آینده بیاندیشیم، تصمیم بگیریم، عزم داشته باشیم و اراده کنیم که بتوانیم ان شاء الله روزها و حوادث خوبی را پیش رو داشته باشیم.
وی با ذکر یاد یاران امام و کسانی که در سال گذشته از دنیا رفته اند از جمله حجت الاسلام و المسلمین محتشمی پور و حجت‌الاسلام و المسلمین جلالی خمینی، گفت: خداوند را به حق اولیاء خودش قسم می‌دهیم که این سال را برای ما سال خیر و برکت قرار بدهد، دشمنان این کشور، دشمنان اسلام و دشمنان مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت پیامبر(ص) را از توفیق یافتن محروم کند و به ما توفیق ادامه راه امام، شهدا و ادامه مسیر نورانی پیامبر(ص) و اهل بیت پیامبر(ص) را عنایت کند و مشکلات بزرگی که پیش روی مردم است، گرانی‌ها، کمبودها و مشکلاتی که در حوزه‌های فردی و اجتماعی ما را به لطف و کرامت خودش برطرف برگرداند و ان شاء الله این سال را برای همه مردم ایران مبارک قرار بدهد.
انتهای پیام

  • منبع خبر : سایت جماران نیوز