آیت الله جوادی آملی بیان کرد: در احادیث می خوانیم که هیچ تازیانه ای دردناک تر از فقر نیست و امروز این تازیانه پشت مردم را زخم کرده است و مسئولین باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند.

به گزارش ایرانیان نقل از آفتاب نیوز، مرجع تقلید شیعیان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان ابراز داشت: بهترین سخن برای بیان در خطبه های نماز جمعه، احادیث نورانی اهل بیت (علیهم السلام) است.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام گفت: امام صادق علیه السلام فرموده اند اگر اراده قوی شد بدن هم قوی می شود. معنای این حدیث این است که روح، اصل است نه بدن؛ لذا اگر روح همّت داشت بدن نیز او را یاری می کند.

وی با تاکید بر لزوم ثابت قدم ماندن بیان داشت: انسان باید از خدا بخواهد در مسیر دین ثابت قدم بماند طوری که نه حوادث او را بلغزاند نه شیطان او را فریب دهد. تاکید قرآن بر این است که فرد، ثابت قدم بودن را در نیت خود بیاورد. یک زمان فرد در طول مسیر استقامت می کند و ثابت قدم می شود، یک زمان قبل از شروع کار و هنگام نیت این را از خدا می خواهد. شیوه دوم ارزشمندتر است

  • نویسنده : سارا استوار حصاری
  • منبع خبر : آفتاب نیوز