سرپرست دادسرای جنایی تهران در رابطه با فوت یلدا آقافضلی گفت: تحقیقات به عمل آمده قضایی و گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد که در خصوص فوت یلدا آقافضلی فرضیه خودکشی مطرح نیست و این فرد به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر از نوع شیشه جان خود را از دست داده است.

به گزارش ایرانیان فردا نقل از آفتاب نیوز، اخیرا خبری مبنی بر فوت دختری نوجوان به نام یلدا آقافضلی بعد از آزادی از زندان منتشر شده بود. برخی رسانه ها و منابع خبری با انتشار یک فایل صوتی به نقل از وی مدعی شده بودند که در زندان شکنجه شده بود. با این حال، قوه قضائیه در اطلاعیه ای این ادعاها را رد کرده است.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: طی روز‌های گذشته در رسانه‌های معاند و ضد انقلاب خبر‌های مبنی بر خودکشی دختری ۱۹ ساله به نام یلدا آقافضلی منتشر شد. این رسانه‌ها مرگ یلدا آقافضلی را به اغتشاشات اخیر ارتباط داده و عنوان کرده‌اند این دختر در تاریخ ۲۰ آبان ماه به علت فشار روانی ناشی از بازداشت اقدام به خودکشی کرده است.

بررسی به عمل آمده نشان می‌دهد که خانواده یلدا آقافضلی در ساعت حدود ۳ بامداد روز ۲۰ آبان ماه متوجه فوت وی می‌شوند و با کلانتری و اورژانس تماس می‌گیرند و موضوع را اطلاع می‌دهند. با حضور اورژانس جسد متوفی برای بررسی علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شده است.

قوه قضائیه: «یلدا آقافضلی» به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر، فوت شد

طبق اعلام پزشکی قانونی در معاینات به عمل آمده از جسد هیچ گونه آثار کبودی و ضرب و شتم و شکستگی روی بدن متوفی مشاهده نگردیده.

پزشکی قانونی برای تعیین علت فوت آزمایش سم شناسی اخذ نموده که نتایج آزمایش سم شناسی نشان می‌دهد یلدا آقافضلی به علت مصرف بیش از اندازه مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه اُوِردوز کرده و از دنیا رفته است.

قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی استان تهران در رابطه با فوت یلدا آقافضلی گفت: تحقیقات به عمل آمده قضایی و گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد که در خصوص فوت یلدا آقافضلی فرضیه خودکشی مطرح نیست و این فرد به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر از نوع شیشه جان خود را از دست داده است.

  • نویسنده : سارااستوارحصاری
  • منبع خبر : آفتاب نیوز