سمنان ( ایرانیان فردا ) - مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان سمنان، با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاهی کارآفرین است که نقش خطیری در جهت ایجاد کارآفرینی در جامعه بر عهده دارد، گفت: ماموریت این دانشگاه را می توان، توانمند نمودن دانشجویان برای کاربرد علوم و فنون و ایجاد زمینه های اشتغال در بازار کار عنوان کرد.

حجت‌الاسلام رضا کهساری، در آیین افتتاح یادمان شهید گمنام دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود به همراه چندین پروژه ورزشی در دانشکده های فنی و حرفه ای پسران سمنان و دختران شاهرود همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و کسانی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ایفا کردند، اظهار کرد: امروز وظیفه همه ما حرکت در مسیر امام راحل(ره) و ارزش های انقلاب اسلامی است.
حسن سعدالدین مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان با اشاره به اینکه استان سمنان، اولین استانی است که شورای مهارت را تشکیل داده است، گفت: افق دانشگاه فنی و حرفه ای بسیار روشن است و از ظرفیت های زیاد دانشگاه فنی و حرفه ای در این شورا استفاده خواهیم کرد.
وی، دانشگاه فنی وحرفه‌ای را پویا، اشتغال زا، کارآفرین و مهارت محور دانست و افزود: در کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استانداری سمنان، از این دانشگاه دعوت به عمل خواهیم آورد.
سعدالدین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن برشمردن ماموریت اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای که همان تربیت تکنسین ماهر و آماده برای ورود به بازار کار است، افزود: استانداری سمنان آماده عقد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در بخش مهارت آموزی و صنعت است تا نیازهای آموزشی واحدهای تولیدی را برطرف نماییم.

  • نویسنده : فاطمه زهرا تجلی