نماینده سابق مجلس خواستار دخالت و نقش آفرینی رئیسی برای رسیدن به کاندیدای واحد شد .

به گزارش ایرانیان فردا به نقل از برنا

«لاله افتخاری»، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، در رابطه با گمانه زنی هایی که در مورد کاندیداتوری ابراهیم رئیسی در انتخابات 1400 و اجماع اصولگرایان از رئیسی مطرح می شود به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: امروز خیلی ها وارد عرصه شده اند و هر کسی تایید شود شاید یک گزینه باشد اما بحث  رئیسی از این نظر مطرح است که امثال او می توانند مانند مرحوم آیت الله مهدوی کنی باعث حرف شنوی و اجماع جریان اصولگرایی شوند.

او اضافه کرد: مهم نیست که رئیسی به عنوان کاندیدا اصولگرایان به میدان بیاید یا نه اما مهم است که اصولگرایان راه او و حرف او را گوش بدهند.

افتخاری تصریح کرد: در نظرسنجی ها رئیسی بالاترین جایگاه و محبوبیت را دارد و علت آن هم این است که او در قوه قضائیه بسیار موثر بود و اصلاحاتی که در این قوه اجرا کرد، مردم را به وجد و ذوق در آورد. 

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: بزرگان اصولگرا باید تلاش کنند این جریان به اجماع برسد حتی اگر به طور مستقل کاندیدا و نامزد این جریان نباشند.

او اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که آیا قوه مجریه از قوه قضائیه مهم تر است؟ نمی توان از طریق نظارت در قوه قضائیه کمک به قانونمندی قوه مجریه کنیم.

افتخاری تاکید کرد: در هر صورت آنطور که پیداست رئیسی اگر به انتخابات بیاید مورد اقبال عموم مردم قرار می گیرد اما اگر هم نیاید، باید تلاش کند تا اصولگرایان به وحدت برسند