رئیسی که مدت ها وقت داشته تا کابینه مد نظرش را مشخص کند برای چندمین بار در اعلام اسامی کابینه خلف وعده کرده است

مقام معظم رهبری در زمان تنفیذ حکم ریاست جمهوری از رئیس جمهور تقاضا کرد که سریعا و بدون فوت وقت دولت جدید را معرفی کند و خود رئیس جمهوری نیز در مراسم تحلیف از اعلام اسامی کابینه در هفته پیش رو خبر داد اتفاقی که قرار بود تا یکشنبه رخ دهد اما مشکلاتی این تصمیم را بر هم زد !

در قانون رئیس جمهوری مهلتی دو هفته ای برای اعلام نام وزیران به مجلس دارد. اما رهنمود مقام رهبری در این موضوع بازار گمانه زنی ها را داغ کرده بود که شاید رئیس جمهور از رهبر اینطور خواسته با این درخواست راه را برای تشکیل دولت هموار کنند.

یکی از مشکلات تشکیل کابینه به گمانه زنی منابع خبری اختلاف در موضوع انتخاب تیم اقتصادی دولت بود که گفته می شد گزینه آقای رئیسی با گزینه مخبر متفاوت بوده هرچند که در لیست معرفی شده در کابینه آقای رئیسی در کانال خبر فوری وزیر اقتصاد به دکتر فرزین (گزینه آقای مخبر برای این وزارتخانه تغییر کرد ) و همه را به معرفی شدن کابینه امیدوار کرد !

اما یک خبر دیگر دوباره نشان داد رئیسی همچنان به جمع بندی روی وزرای مختلف نرسیده!

در حالی که کیومرث هاشمی در دو دوره انتخابات رئیس ستاد ورزشی حجت الاسلام رئیسی بوده همه تا دیروز برای وی شانس بالایی در رسیدن به ساختمان سئول داشتند اما به نقل از طرفداری با پیشنهاد مهرداد بذرپاش حمید سجادی قهرمان اسبق دو و میدانی قرار بود به مجلس معرفی شود ! اما در این میان با توجه به نزدیکی سجادی به تیم اجرایی احمدی‌نژاد صدای مخالفت هایی ضد این انتخاب را بلند کرد ! مخالفت هایی که منجر به تغییر چندباره کابینه پیش از معرفی به مجلس شورای اسلامی شده است . و اکنون طرفداری شانس علیرضا فارسی را از باقی نامزدهای تصدی این پست بیشتر میداند .

خلاصه این اتفاقات نشان از آن دارد که سهم خواهی ها و چانه زنی ها پیش از آنکه دولت جدید شروع به کار کند شروع شده است