عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: با امضای توافق نامه برجام همه چیز تغیر نمی کند پس مردم تصور نداشته باشند قیمت ها جابه جا با امضای آن تغییر یابند

به گزارش ایرانیان فردا به نقل از روزنامه آرمان ملی، حجت السلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز در باره انتظار مردم از احیای برجام اظهار داشت: متعاقب برجام و سپس خروج آمریکا از آن توافق، تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ایران وضع شد. غربی‌ها خواستند کشور ما فلج شود و تحت فشار وارده، جمهوری اسلامی از بین برود اما خداوند لطف کرد و صبر مردم پیشه کردند تا همه چیز را متفاوت از خواست بدخواهان ملت ایران شود؛ تا جایی که توانستیم با همه مشکلات، کشور را طوری پیش ببریم که نه‌تنها نظام حفظ شود، بلکه رشد اقتصادی هم داشته باشیم.
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی گفت: احیای برجام گرچه بخش زیادی از تحریم‌ها را رفع و دست‌وبال مردم را باز می‌کند اما معنایش این نیست از فردای رفع تحریم‌ها همه‌چیز گلستان شود. مردم واقع بین هستند و می‌دانند توقعشان از احیای برجام باید در چه حد باشد. حتما مشکلات زیادی رفع می‌شود این‌طور نیست که تمام چالش‌ها از بین برود.
وی بیان کرد: هم مسئولان و هم مردم باید همچنان با صبر و حوصله حرکت کنند. نباید تصور کنیم فردای امضای توافق همه‌چیز ارزان می‌شود. هنوز نیاز به صبر و حوصله داریم تا انشاءا… به آرامی یک به یک مشکلات حل شود. خداوند هم گفته است که زندگی مردم را تغییر نمی‌دهد مگر به خواست و اراده خود مردم. گلستان‌شدن به دست خود مردم است نه صرفا با رفع تحریم‌ها و همچنان مردم باید در صحنه باشند، به دولت کمک کنند تا وضعیت کشور بهبود یابد.
وی درباره سابقه بدعهدی آمریکا تاکید کرد: من باور دارم باید تضمین‌های لازم از آمریکا گرفته شود. باید از آمریکایی‌ها تضمین‌های بگیریم تا در آینده نتوانند گربه‌رقصانی کنند. وقتی کشوری در یک مذاکرات چندجانبه و مهم پای تعهدی را امضا می‌کند، یعنی تمام ارکان آن کشور متعهد به اجرایش می‌شود و اصلا قابل پذیرش نیست که با تغییر دولت در یک کشور ناگهان زیر تعهدات زده شود.

  • نویسنده : سارا استوار حصاری