جدیدا در فضای مجازی به خبری برخورد کردم که در آن گروهی از هموطنان در قم از ۱۵ بازیگر زن سینمای ایران بدلیل بدحجابی منجر به تحریک آنان، به دادسرای قم شکایت کرده و ضمن مطرح کردن اتهاماتی مانند محروم شدن از لذت انس با خدا، درخواست جبران ضررهای وارده به خود را نموده اند. […]

جدیدا در فضای مجازی به خبری برخورد کردم که در آن گروهی از هموطنان در قم از ۱۵ بازیگر زن سینمای ایران بدلیل بدحجابی منجر به تحریک آنان، به دادسرای قم شکایت کرده و ضمن مطرح کردن اتهاماتی مانند محروم شدن از لذت انس با خدا، درخواست جبران ضررهای وارده به خود را نموده اند.

بار اول اینکه چنین خبری صحت داشته باشد را نپذیرفتم و خیال کردم تنها یک شوخی زشت با هنرمندان سرزمینم است، برای همین در گوگل، جستجوی کوتاهی انجام داده و متاسفانه دیدم سایت های اقتصاد۲۴، اقتصاد آنلاین، ۵۵ آنلاین و… این خبر را همراه با مستندات شکایت در سایت خود بارگذاری نموده اند.

از جمله مصادیق بی حجابی در شکایت بزرگواران شاکی، معلوم بودن قسمتی از سر، سینه و گوش، استفاده از گلسر و کلاه لبه دار بوده است.

در صورتی که بازیگران سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، متناسب با معیارهای وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی در فیلم ها و سینماها، به ایفای نقش های خود می پردازند و اگر احیانا با وجود پوشش های متناسب با معیارهای جمهوری اسلامی، برخی هموطنان هنوز تحریک می شوند، این دیگر نه مشکل بازیگران زن ایرانی و نه مشکل جمهوری اسلامی است، مشکل سطح تحریک بالای آن عزیزان شاکی است که پیشنهاد می شود یا یک بلیط یکطرفه به کابل بگیرند یا از کافور اعلا و با کیفیت استعفا نمایند.

متاسفانه بعلت مشکلات اقتصادی در جامعه، پیشنهاد ازدواج کردن به این عزیزان را نمی دهم، چون فردا که زیر کمر مشکلات اقتصادی رفتند، بنده را نفرین و لعنت و حتی شاید شکایت کنند که چرا به ما چنین پیشنهادی داده است.

ضمن اینکه فرض بگیریم که بازیگران زن ایرانی در فیلم ها بد حجاب هستند(که نیستند)اصل تذهیب نفس آیا این است که همه چیز آماده باشد و عابد برود بندگی خدا کند؟ یا اینکه عبادتی ارزشمند است که در عین وجود لذت ها، فرد به یاد خدا باشد؟

ضمن اینکه به این عزیزان که با تصاویر بازیگران پاکدامن ایرانی در سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی تحریک می شوند، پیشنهاد می شود این بزرگواران که دست به شکایت شان خوب است بجای ما که با فیلم های جنیفر لوپز، جنیفر آنیستون، جسیکا آلبا، آنا کندریک و آنجلینا جولی(1) تحریک می شویم، باتوجه به مصادیق مجرمانه واقعی و بسیار تحریک کننده تر بازیگران زن خارجی که لذت انس با خدا را محروم تر می کنند، بجای بازیگران زن ایرانی از آنها شکایت کنند.

نکته آخر: این بزرگواران که برای بالا آمدن یک تار موی زن ایرانی تحریک می شوند و شکایت می کنند، کاش برای گرانی و گسترش فقر مردم ایران هم تحریک می شدند و علیه عاملان وضع امروز اقتصادی کشور چه تحریم کننده خارجی و چه مدیران ناتوان و نالایق و…داخلی، شکایتی تنظیم می کردند.

پی نوشت:

1:شخصا با این یکی تحریک نمی شوم ولی نمی دانم چرا اینقدر طرفدار دارد و باید حال طرفدارانش گرفته شود.

ابوالفضل بابادی شوراب