حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی با انتشار پیامی، فرا رسیدن سال نو هجری خورشیدی را به عموم ملت ایران تبریک و شادباش گفت و تاکید کرد: در مقابله با خشونت و زور و بیداد، نه اعمال خشونت متقابل، که تصمیم به تن‌ندادن به خشونتِ تحمیل شده و تلاش برای اصلاح است، بخصوص با نیرومند کردن و گسترش دادن گفتمان صلح و عدالت و آزادی و کوشیدن تا این گفتمان، گفتمان غالب و برانگیزانندهٔ اراده‌های آزاد باشد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان فردا و به نقل از جماران، به گزارش جماران؛ متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی به شرح زیر است: 

به نام خداوند بهار آفرین

بار دیگر نوروز، نه تکراری ملال‌آور، که نشانهٔ نو شدن طبیعت و لزوم نو شدن اندیشه و احساس و افزودن بر امید به بهبود اوضاع آدم و عالم، به‌رغم همه عواملی که در برابر این بهبودخواهی و بهبودجویی در کار است، و تلاش برای کمال بخشیدن به جان کمال جوی آدمی که آن را نهایت و منتهایی نیست.

اگر در همه جا کم و بیش خشونت و زور و سرکوب و تبعیض و فریب و اهانت به انسان و انسانیت به گونه‌های مختلف حاکم است، آنچه در نهایت تعیین‌کننده سرنوشت است، آگاهی، اختیار، اراده و قدرت انتخاب انسان در برابر عوامل پلشت بازدارنده از حرکت به سوی زندگی خوب است. راه به سوی کمال مطلق گشوده است؛ اگر خواست و همت یاری کند.

در مقابله با خشونت و زور و بیداد، نه اعمال خشونت متقابل، که تصمیم به تن‌ندادن به خشونتِ تحمیل شده و تلاش برای اصلاح است، بخصوص با نیرومند کردن و گسترش دادن گفتمان صلح و عدالت و آزادی و کوشیدن تا این گفتمان، گفتمان غالب و برانگیزانندهٔ اراده‌های آزاد باشد.

همزمانی عید امسال با سالروز میلاد مسعود امام مهدی عدالت گستر (ع) امید به بهبودی اوضاع را بیشتر می کند.

عید نوروز را به همه ایرانیان عزیز و انبوه مردمانی که نوروز را گرامی می‌دارند و سالروز میلاد مهدی موعود (عج) را به همهٔ آنان که جانشینی صلح و اصلاح را به جای بیداد و فریب و زور منتظرند شادباش می‌گویم.

  • نویسنده : آذین معصومی
  • منبع خبر : جماران https://www.jamaran.news/--12/1545581---------------------