در حالی که منفعت طلبان خود را از انتخاب کردن کنار میکشند ، مدیران مسئول روزنامه های اصلاح طلب با رئیسی دیدار می کنند و جبهه اصلاحات ایران در انتخابات کاندیدا نمی دهد . محسن مهرعلیزاده با حمایت از جوانان اصلاح طلب از ادامه رقابت ها انصراف داد .

محسن یک رستگاری دقیقه نودی به ما بدهکار بود . محسن مهرعلی زاده در این دوره بسیار مورد بی مهری قرار گرفت شاید بدشانسی مهرعلی زاده باشد که در هر دوره که در انتخابات شرکت کرده درگیر استیصال نیروهای اصلاح طلب بوده .

محسن نشان داد که یک مشارکتی است . محسن برای مشارکت ما و شما عزیزان برای اینکه متوجه شد فضای انتخابات به چه سمت و سویی می رود از ادامه رقابت انصراف داد . محسن به ما بدهکار بود و حالا اگر این انتخابات را پیروز شویم تا عمر داریم ما بدهکار محسن هستیم . چرا بدهکار محسن هستیم ؟ عرض می کنم

رای بالا در استان های شمال غرب کشور و میان ترک زبانان

اگرچه که همتی هم ترک زبان است . اما مهرعلیزاده همواره نشان داده که ترکها را خوب میشناسد و خوب درک می کند . مهرعلیزاده طرفدار اجرای اصل 15 قانون اساسی است . اصلی که اجرای کاملش تا به امروز در تمامی دوَل جمهوری اسلامی مغفول مانده . بی شک حضور مهرعلیزاده در انتخابات آرای ترک زبانان را به او منتقل میکرد . اتفاقی که سال 84 هم افتاد و با وجود نامزدهای بزرگ و سابقه داری چون هاشمی رفسنجانی و معین و قالیباف نفر اول شمال شرق کشور محسن مهرعلیزاده بود .

اقبال عمومی به صحبتها

اصرار محسن مهرعلیزاده بر تشکیل دولت سوم خاتمی یک حرکت کاملا استراتژیک و کاملا موثر بود مهرعلیزاده که خود معاون دوم دولت خاتمی بود و عملکرد مناسبی در سازمان تربیت بدنی وقت داشت . می توانست با استفاده از بدنه اصلاح طلب مشارکتی اصیل واقعا دولت سوم خاتمی را تشکیل دهد .

محسن نمی ترسید !

مهرعلیزاده از اول تا آخر انتخابات نترسید . و همین قضیه شاید پای محسن را به مراجع قضایی باز کند . محسن مهرعلیزاده با تشکیک در توانایی اجرایی رئیس قوه قضائیه با شش کلاس سواد . کاملا نشان داده بود که امر سیاسی را از امر اقتصادی می تواند تفکیک کند . شاید اگر این اقبال به همتی نبود با توجه به قول معروف ” امر سیاسی مقدم به امر اقتصادی ” می شد با حمایت از مهرعلیزاده یک دولت قوی و یک دولت خوب را تشکیل داد . دولتی که در آن نان و بیان از اولویت های یکسان برخوردار باشند .

نوبت مردم و همتی است !

حالا با کنار رفتن محسن مهرعلیزاده از انتخابات نوبت نوبت مردم و عبدالناصر همتی است . مهرعلیزاده هرچند هنوز بیانیه ای برای انصراف امضا نکرده است و به نفع کسی کناره نگرفته اما . مطمئنا اکثر سبد رایش به سبد همتی خواهد ریخت . حالا نوبت همتی است که از مهرعلیزاده حمایت کند و از او تشکر کند چرا که کنار رفتن مهرعلیزاده یک قدم بزرگ برای زدن زیر میز بازی است . حالا ما ماندیم همتی و باقی بی قدرتان در برابر تمامی قدرتمندان