به گزارش ایرانیان فردا به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) محمدکاظم عقا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله نخست طرح بزرگ تامین و آبرسانی به جنوب تهران و شهرستان ری، هفته پیش با انجام عملیات سه راه گیری و نصب دو دستگاه شیرخط بر روی خط […]

به گزارش ایرانیان فردا به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)

محمدکاظم عقا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله نخست طرح بزرگ تامین و آبرسانی به جنوب تهران و شهرستان ری، هفته پیش با انجام عملیات سه راه گیری و نصب دو دستگاه شیرخط بر روی خط ۵۰۰ میلی متری خیابان شهید رجایی انجام شده بود.

وی افزود: دومین مرحله این طرح با وجود موانع متعددی چون کابل برق فشار قوی. خط اصلی انتقال گاز و همچنین کابل راهور در مسیر حفاری،  با اجرای خط لوله ۶۰۰ میلی متری به طول ۲۲ متر در عرض خیابان پر ترافیک و حساس شهید رجایی با موفقیت انجام شد.

مدیر ناحیه۲ (نازی آباد) آبفای منطقه۶ تهران – شهرری با اشاره به اینکه مرحله پایانی این طرح عمرانی و بهره برداری، اتصال خط ۶۰۰ به خط ۱۸۰۰ میلی متری ماملو خواهد بود، خاطر نشان کرد: مرحله پایانی این طرح پس از خاک برداری کامل رمپ فضای سبز خیابان شهید رجایی و ادامه اجرای خط۶۰۰ در محدوده خاک برداری شده، نصب فشارشکن و متعلقات و ساخت اتاقچه فشار شکن پایان می‌پذیرد.

عقا با قدردانی از همکاری و نظارت ارزشمند معاونت بهره برداری آبفای منطقه۶- شهرری و تلاش و همت گروه های امدادی و عملیاتی در اجرای این دو مرحله انجام شده، تاکید کرد: این طرح عمرانی با محوریت گروه امداد و عملیات ناحیه۲ (نازی  آباد) و همکاری. گروه  امداد و عملیات  ناحیه۴(شهرری) در حال انجام است.

شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ تهران- شهرری به ۲۴۴ هزار مشترک آب شهری در پنج منطقه (۱۵-۱۶-۱۷-۱۹-۲۰) شهرداری تهران و پنج شهر جنوب تهران شامل شهرهای باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، قیام دشت، خاورشهر و ۷۲ روستا با بیش از ۳۲ هزار و ۴۰۰ مشترک آب خدمات رسانی می‌کند.